Excelentní britský kytarista Aynsley Lister na Malé scéně

Excelentní britský kytarista Aynsley Lister na Malé scéně

Malá scéna za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí připravila pro příznivce jazzu a blues Jarní jazz-bluesové dny. Počínaje čtvrtkem 12. března, kdy zde vystoupí skvělý britský bluesový kytarista Aynsley Lister. Začátek koncertu je v 19.30.

 

Excelentní britský kytarista Aynsley Lister je do jisté míry netradiční bluesman. Nedrží se urputně kořenů žánru, nikoho nenapodobuje a některé jeho nahrávky představují neobvyklou kombinaci blues a tvrdšího, až heavy-metalového zvuku sedmdesátých let. Tento typ projevu ale hudebník protentokrát nechává na britských ostrovech. Přijíždí k nám v rámci klubového turné a počítá spíš s komorně laděnými koncerty. Diváci tak mají možnost vidět jednoho z nejkvalitnějších reprezentantů britského rockového blues v intimním rozpoložení a komorním prostředí Malé scény za Oponou.

Aynsley Lister je však technicky mimořádně zdatným kytaristou a některým vyznavačům klasických forem blues se může zdát, že rád předvádí rychlost svých hbitých prstů, ale takový je jeho styl. Jako jediný Brit byl v magazínu Classic Rock 2007 zařazen mezi deset nejlepších bluesových umělců současnosti. Do Valašského Meziříčí zavítá vůbec poprvé a zároveň zde uvede své nejnovější desáté album Home z léta roku 2013 a kritiky jej označily za to nejlepší, co dosud natočil. A náležitě za to byl také oceněn. Na udělování cen British Blues Awards 2014 získal 1. Místo v kategoriích Skladatel a Bluesová skladba „Home“ a 2. Místo v kategoriích Kytarista, Zpěvák a Bluesové album.

 

Vstupenky na skvělý koncert Aynsleyho Listera složený z precizně vystavěných songů jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)

 

Aynsley Lister