Dvojkoncert Ivo Jahelka a Mirek Paleček

Dvojkoncert Ivo Jahelka a Mirek Paleček

Ve středu 3. října v 19.00 hodin v sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí můžete navštívit dvojkoncert, na němž vystoupí Miroslav Paleček + Ivo Jahelka.

Pořad sestává ze dvou samostatných částí, z nichž každá trvá přibližně hodinu. Po společném úvodním bloku se v té první představí Miroslav Paleček, folkový písničkář, který patří k české hudební scéně již od konce 60. let. S Michaelem Janíkem založili duo a brzo získali široký okruh posluchačů. Miroslav Paleček byl dlouholetým členem divadla Semafor, je znám i jako originální interpret písní Voskovce a Wericha. Od 90. let koncertuje se zpívajícím právníkem I. Jahelkou a vytvořili úspěšné tématické CD „Tenisová akademie“. 

V druhé části pořadu pobaví Ivo Jahelka, který se proslavil jako „zpívající právník“. Kromě dráhy advokáta začal zhudebňovat soudní případy a příběhy ze soudních spisů a policejních protokolů. Začínal v klubu Rubín, často vystupoval na Portě a jiných folkových přehlídkách. Diváci České televize znají Iva Jahelku také jako průvodce populárně naučným seriálem o soudnictví „Neznalost neomlouvá“.

 

Hana Marková