Dvaadvacet muzikantů se vystřídá na pódiu meziříčského M-klub při folk metalové párty Plenty of Musicians

Dvaadvacet muzikantů se vystřídá na pódiu meziříčského M-klub při folk metalové párty Plenty of Musicians

M-klub ve Valašském Meziříčí připravuje další akci, která se ponese v metalovém duchu. Tentokrát se zde v pátek 18. listopadu na jednom pódiu sejde hromada hudebníků v čele se slovenskými Anthology. Dále zahrají kapely Emerald Shine a Wolfarian. Začátek je ve dvacet hodin a vstupenky jsou již v předprodeji.

Sklepení valašskomeziříčského zámku Žerotínů již nějaký ten pátek pořádá pravidelné metalové večírky pro příznivce těchto žánrů. Tentokrát se akce, jež dostala název Plenty of Musicians ponese v kombinaci symphonic a folk metalu. Ze Slovenska se zde vrátí zahrát kapela Anthology, která zde v lednu minulého roku doslova rozpoutala neskutečně silnou symphonic metalovou atmosféru. „Špičková kytarová sóla podložené hutnou rytmikou, a k tomu nádherný ženský vokál. Letos vydávají album a určitě se nebudou zdráhat zahrát nám nějaké ochutnávky,“ přibližuje hlavní aktéry Štěpán Fiala, jeden z organizátorů koncertu a člen meziříčsko-novojičínské kapely Emerald Shine, jež je druhým vystupujícím večera.

Kapela Emerald Shine působí v Novém Jičíně, avšak dva její členové jsou rodáci z Valašského Meziříčí. V okolí hráli naposledy na Benefičním festivalu s Chutí pomáhat na Bystřičce a v M-klubu představí skladby z debutového EP Beneath the Stars, ke kterému jeli DIY tour se spřátelenými též folk metalovými Wolfarian. Ti jsou třetí smečkou, jež zahustí atmosféru na Plenty of Musicians. Tato brněnská parta tvoří něžné, lehce středověké melodie, ve kterých se objevují také zvuky houslí a výrazné tóny fléten za doprovodu hrubého mužského growlu a něžného ženského zpěvu.

Vstupenky na tuto jedinečnou symphonic-folk metalovou párty, při níž se na pódiu vystřídá dvaadvacet hudebníků jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)