Dušek prozradí novinky u výčepu

Naučit se pár frází ve znakové řeči a popít něco dobrého pivečka od hospodského, který ho jinde nečepuje. I takové zážitky si mohou odnést návštěvníci sálu meziříčského Kulturního zařízení v úterý 12. dubna. S představením Co nového u výčepu? Tam vystoupí herec Jaroslav Dušek.

Právě on bude hrát ve znakové řeči a osobně čepovat pivo. „Diváci ale nemusejí mít strach, že by představení nerozuměli. Bude simultánně tlumočeno do češtiny," podotkla vedoucí programového oddělení Kulturního zařízení Magda Siekliková. Ve znakové řeči se odehraje z jednoduchého důvodu – jde totiž o hru, která představuje především kulturu neslyšících. Hra je zvláštní i proto, že konverzační představení v českém znakovém jazyce je na našich divadelních prknech naprosto ojedinělá kulturní událost. Kromě Duška u výčepu hrají Marie Basovníková, Zuzana Hájková, Jaroslav Milich a Jiří Procházka. Tlumočníci budou schováni mezi diváky v hledišti a budou hned čtyři. 

Jaroslav Dušek je známý díky rolím v řadě českých filmů, například Pelíšky, Pupendo nebo Musíme si pomáhat. „Komu ale připadá Dušek zajímavý ve filmech, měl by se jít podívat na jeho divadelní představení. Bude nadšený. Každé jeho představení nabízí výjimečný zážitek," zve na divadlo Siekliková. Co nového u výčepu Dušek se svými hereckými kolegy prozradí v úterý od šesti hodin večer. (mrn)