Duo DVA přivezou do Valmezu své radostné album Nipomo

Duo DVA přivezou do Valmezu své radostné album Nipomo

Nejoriginálnější a za hranicemi republiky nejúspěšnější česká kapela s jednoduchým názvem DVA míří opět do meziříčského M-klubu, kde v netradiční den v pondělí 24. listopadu zavede diváky do nově stvořeného světa z názvem Nipomo. Písně z nejnovějšího alba zahrají od osmé hodiny večerní.

Duo Honzy a Báry Kratochvílových je v českém hudebním průmyslu a také ve Valašském Meziříčí dost známé. Do M-klubu se po letech vrací, aby zde představili své novinkové album pojmenované Nipomo. „Na cestě do Big Sur jsme míjeli městečko Nipomo a ten název se nám okamžitě zalíbil. Celé naše album je plné zážitků z roadmovie Los Angeles – Big Sur – San Francisco – Texas a zní v něm i něco indiánského. To všechno ve zvuku i textech alba problikavá,“ říkají DVA o své páté desce Nipomo, na níž opět použili spoustu zvuků z terénních nahrávek.

Hlavními poznávacími znaky kapely jsou kytara a saxofon spolu s krabičkami, loopery, beaty, tancem, energií a folklórem neexistujících národů. „Většina textů na albu je opět zpívána v naší vlastní verzi angličtiny, afrikánštiny a univerzální ‘severštiny‘,“ doplňují DVA. Od roku 2006 odehráli na šest stovek vystoupení, z toho velkou část v zahraničí. Za alba Fonók a Hu dostali ceny Anděl a za soundtrack ke hře Botanicula si vysloužili cenu IGF Award 2012 v San Franciscu za nejlepší soundtrack k počítačové hře. A mimo jiné byli nominováni na UK Music & Sound Awards.

Vstupenky na listopadový koncert skupiny DVA jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz

(smo#2014)