Drtikol pokřtí v M-klubu debutové album

Drtikol pokřtí v M-klubu debutové album

Valašskomeziříčská kapela Drtikol v čele s Milanem Kuchynkou vydala na konci října své debutové album Pomalé děje. A právě toto album pokřtí v pátek 15. listopadu od osmé hodiny večerní v meziříčském M-klubu, kde se jako hosté představí slovenské duo Longital.

Kapela Drtikol se dala dohromady před Vánoci v roce 2010 právě v M-klubu. Zde je mohli diváci poprvé vidět naživo a tady také pokřtí svou první desku s názvem Pomalé děje, kterou vydali teprve 22. října. Kapela Drtikol se představí ve složení Milan Kuchynka, jenž se ujme zpěvu, kytaristé Libor Nejedlý a Václav Drda, Hynek Bartošek s basovou kytarou a Petr Chaňo za bicími. Desku Pomalé děje natáčeli v bratislavském studiu LVGC pod vedením producenta Dana Salontaye ze slovenského zvukového dua Longital, která na koncertě Drtikolu vystoupí jako host. Longital tvoří společně s Danem Salotayem kolegyně Shina.

 

Drtikol promo

 

Longital působí na slovenské hudební scéně od roku 2004. A za tu poměrně krátkou dobu získali uznání i za hranicemi Slovenska. Svou hudbou dokázali oslnit posluchače v jedenácti zemích Evropy a také ve Spojených Státech, kde byli pozváni na prestižní festival SXSW Austin. Hudba Longitalu je silná, léčivá a srozumitelná. Elektronické písně dávají vyniknout slovenským textům a díky virtuózní hře smyčcem na kytaru a využití dotykové obrazovky Lemur Jazz Mutant je jejich zvuk doslova nezaměnitelný.

Vstupenky na společný koncert skupin Drtikol a Longital jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Drtikol M-klub