Doprovodné programy v Muzejním a galerijním centru

Doprovodné programy v Muzejním a galerijním centru

Už jen do neděle 10. ledna trvá v přízemí meziříčského Muzejního a galerijního centra výstava Co na sebe aneb pohled do historie odívání. A v rámci této výstavy se v pátek 8. ledna uskuteční dva doprovodné programy. Komentovaná prohlídka s autorkou kostýmů začne v 17.00 a koncert vokálního sdružení Magna Mysteria o hodinu později.

Výstava Co na sebe aneb pohled do historie odívání představuje rekonstrukci oděvů střední a západní Evropy v 15. a 16. století.  Perlou výstavy je oděv francouzského krále Františka I. realizovaný podle portrétu namalovaného Jeanem Clouetem kolem let 1522-26. Kromě samotných oděvů jsou na výstavě k vidění dobové doplňky, šperky, ale také ukázky z krejčovských technik, šicích potřeb či péče o oděv. V pátek 8. ledna se v prostorách výstavy uskuteční komentovaná prohlídka s autorkou kostýmů Martinou Hřibovou. Návštěvníci se od 17. hodiny dozvědí nejen o historii středověkého odívání, ale také o tvorbě kostýmů a dalších zajímavostech. Vstup na prohlídku je zdarma.

O hodinu později naváže na komentovanou prohlídku koncert středověké hudby v podání otrokovického vokálního sdružení Magna Mysteria ve freskovém sále v prvním patře Muzejního a galerijního centra. V první části programu zavzpomínají diváci na Vánoce v adventních písních z období gotiky a renesance a druhá část bude patřit skladbám českých skladatelů z období raného baroka Bedřicha Briedla a Karla Václava Rovenského. Vstupné na koncert je 100 Kč.

 

 

(smo#2015)