DOCUKU pokřtí novou desku v M-klubu

DOCUKU pokřtí novou desku v M-klubu

Folklorbeatová skupina Docuku v těchto dnech vydává novou desku s názvem, Kdybych já věděl… a zároveň na tuto velkou událost navazuje řadou koncertů. Turné kapela odstartuje koncertem ve valašskomeziříčském M-klubu. Ten se uskuteční už 1. března od osmé hodiny večerní.

Právě v těchto dnech vydává meziříčské uskupení Docuku svou třetí řadovou desku Kdybych já věděl… Dlouho očekávané album nahrávali v posledních měsících v brněnském studiu pod producentskými křídly zpěvačky a muzikantky Idy Kelarové, která se také podílela na zvuku a náladě autorských písniček. Nové skladby se tak nesou na různorodých vlnách. Charakteristické prvky valašského folkloru doplňují rockem s keltskými motivy či ozvláštňují swingem a šansonem. Mimo jiné na novém albu hostuje rodačka z Valašského Meziříčí Markéta Irglová, která muzikantům z Docuku nazpívala hlasy do dvou písniček. Jedna z nich nese název Holubí.

Po prvních dvou deskách Meziřečí, za kterou byli nominováni na cenu Anděl v kategorii worldmusic, a Domrtě! Dostala kapela zásadních změn v obsazení. Na nové desce se tak kromě zakládajících členů Jiřího Buksy (kytara, mandolína, harmonika zpěv), Romana Vavříka (akordeon) a Karla Mikuše (bicí) podíleli také zkušení hudebníci Daniel Pšenica (viola, zpěv), Kristián Lambert (housle, zpěv) a Pavel Hanuštiak (kontrabas, zpěv).

Vstupenky na meziříčský koncert z turné Kdybych já věděl… jarní tour 2013 si můžete pořídit již teď v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)