Dobrodružství kriminalistiky zavede návštěvníky do tajů zkoumání

Dobrodružství kriminalistiky zavede návštěvníky do tajů zkoumání

V těchto dnech je v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí k vidění výstava s názvem Dobrodružství kriminalistiky. Výstavu v měsících únor a březen doplní přednáškový cyklus, který návštěvníky zavede do tajů zkoumání jednotlivých středisek kriminalistických útvarů. Doprovodné programy tak zahrnou práci Policie ČR, forenzní entomologie, forenzní antropologie a balistiky. Začátek je vždy v 17.30 hodin a vstupné 10 Kč.

První z únorových přednášek k výstavě Dobrodružství kriminalistiky v meziříčském Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů se uskuteční ve středu 10. února a nese název Policie na místě činu. Komponovaná přednáška s prohlídkou výstavy zasvětí návštěvníky do práce Policie ČR a zajímavých témat a kauz v našem kraji. Přednášet bude nprap. Bc. Vladislav Malcharczik.

O čtrnáct dní později, ve čtvrtek 25. února, se doprovodný program zaměří na Forenzní entomologii aneb Jak pomáhá hmyz kriminalistům. Přednáškou provede pplk. Ing. Hana Šuláková, Ph.D. forenzní entomoložka z Kriminalistického ústavu Praha Policie ČR, která přiblíží propojení na první pohled dvou nesourodých světů, a to říši hmyzu a kriminalistiku. Výsledkem takovýchto zkoumání poté bývají informace o době smrti jedince, o manipulaci s mrtvým tělem či o stavu člověka před jeho smrtí, které často nelze získat jiným způsobem.

Přednáškový cyklus v prostorách výstavy bude pokračovat také v březnu, kdy jsou připraveny programy Forenzní antropologie aneb Sběratelé kostí po česku a Balistika a střelné zbraně. Začátek je vždy v 17.30 hodin a vstupné 10 Kč.

 

(smo#2016)