Dobrodružství kriminalistiky poodhalí Forenzní antropologii a Balistiku

Dobrodružství kriminalistiky poodhalí Forenzní antropologii a Balistiku

Doprovodné programy k výstavě Dobrodružství kriminalistiky v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí pokračují také v březnu. Tentokrát zájemce uvedou do tajů Forenzní antropologie, ve čtvrtek 3. března, a do balistiky v úterý 8. března. Začátek programů je vždy v 17.30 hodin a vstupné 10 Kč.

Celkem čtyři komponované přednášky s prohlídkou výstavy připravili pracovníci meziříčského Muzejního a galerijního centra k aktuální výstavě Dobrodružství kriminalistiky. Dva únorové programy Policie na místě činu a Forenzní entomologie vzbudily mezi návštěvníky obrovský zájem. A celou sérii završí dva programy začátkem března.

Na skutečných kriminálních případech z praxe představí nejmodernější antropologické metody ve čtvrtek 3. března plk. PNDr. Hana Eliášová, Ph.D. z Kriminalistického ústavu Praha. Uskuteční se zde totiž přednáška Forenzní antropologie aneb Sběratelé kostí po Česku. Následující týden dojde na zbraně. Na téma Balistika a střelné zbraně bude hovořit nastržm. Bc. Jakub Šarman ze Skupiny služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Vsetín. Návštěvníkům přiblíží typy zbraní, zacházení s nimi i co vše obnáší zbrojní průkaz.

(smo#2016)