Dobročinný bazárek podpoří rehabilitace dvou slečen

Dobročinný bazárek podpoří rehabilitace dvou slečen

V sobotu 21. dubna sena prvním nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí uskuteční Dobročinný bazárek s podnázvem Zbavte se věcí a dejte jim nový smysl. Od 9. hodiny ranní až do hodiny 19. mohou zájemci přijít nakupovat darované věci a podpořit tak dvě tělesně postižené slečny ve věku 9 a 16 let, kterým výtěžek poputuje na potřebné rehabilitace. Pomoci můžete také darováním zachovalých věcí.

Benefičních koncertů, či divadelních vystoupení je v průběhu celého roku mnoho. Každý se snaží svou dobročinnou akci uchopit jiným směrem. Získat finanční prostředky na rehabilitace tělesně postiženým slečnám Adélce a Denisce se tak rozhodly dámy z pořadatelského týmu uspořádáním Dobročinného bazárku, který se rozprostře na prvním nádvoří meziříčského zámku Žerotínů.

V nabídce bude oblečení pro malé i velké, módní doplňky, hračky, knihy, sportovní náčiní a spoustu jiných věcí. Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na dobrou náladu, občerstvení a dílničky pro děti. Zájemci však mohou pomoci také přispěním zachovalých věcí, které již nepotřebují a mohou mít hodnotu pro někoho jiného. Věci na bazárek mohou donést do 18. dubna do kavárny Tucan na náměstí nebo do Základní školy Žerotínova ve Valašském Meziříčí.

A komu výtěžek z bazárku poputuje? Šestnáctileté Adélce a devítileté Denisce. Adélka je po předčasném porodu upoutána na invalidní vozík. Po narození prodělala krvácení do mozku a kvůli špatnému dýchání byla delší dobu napojena na umělou ventilaci. V jednom roce byla vyřčena diagnóza – Dětská mozková obrna – kvadruspastická forma. I přes svůj hendikep je od malička veselé a usměvavé dítě. V současné době ale potřebuje pravidelnou a dlouhodobou rehabilitaci, kterou pojišťovna neproplácí. Deniska onemocněla ve dvou letech těžkou a závažnou nemocí, po níž následovala zdlouhavá léčba a následně upadla do komatu. Došlo tak ke zpomalení psychomotorického tempa a k centrální svalové hypotonii. Deniska nyní potřebuje pravidelnou a dlouhodobou rehabilitaci a hipoterapii, které pojišťovna také nehradí.

Bazárek vzniká ve spolupráci se spolkem Člověk člověku, s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí, kavárnou Tucan, základní školou Žerotínova, se Střediskem volného času Domeček, kamarády, s dárci a dalšími, kteří pomáhají tuto zprávu šířit do světa.

(smo#2018)