Do stavu neovladatelného smíchu vás dostane jedině Caveman

Do stavu neovladatelného smíchu vás dostane jedině Caveman

Předposlední březnový víkend bude v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí patřit tradičnímu festivalu amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy 2014. Každoročně nabízí festival také doprovodný program. Ten letošní nese název CAVEMAN „Obhajoba jeskynního muže“ a uskuteční se v sobotu 22. března od sedmé hodiny večerní ve velkém sále.

Caveman „Obhajoba jeskynního muže“ je celosvětovým fenoménem, který představuje humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom, jak tyto rozdíly často vyvolávají nedorozumění. O jeho kvalitách vypovídají mimo jiné novinové recenze. Například časopis Instinkt napsal: „Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Dlouho u nás nevídanou!“ Nyní je možnost shlédnout tohle kvalitní představení také ve Valašském Meziříčí, a to díky festivalu Setkání divadel. V České republice se slavné one man show ujali herci Jan Holík a Jakub Slach pod režijní taktovkou Patrika Hartla a hudebním doprovodem Davida Krause.

Původní představení, které napsal a na jevišti sám uvádí Američan Rob Becker, zaplňuje do posledního místa hlediště mnoha divadel v USA i Kanadě. Americký magazín Variety hodnotil představení jako "Hystericky legrační! Píšu o divadle již několik desetiletí a jsem stejně otupělý jako většina ostatních novinářů, musím však říci, že mě Becker přinutil smát se, až mi po tvářích stékaly slzy. Lidé se popadali za břicho. Paní vedle mě se smála tak, že se málem udusila."

Festival Setkání divadel – Malé jevištní formy 2014 je regionálním kolem amatérských souborů o postup na celostátní přehlídky. Festival společně s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí pořádá NIPOS ARTAMA za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského kraje, CS CABOT a města Valašské Meziříčí.

Vstupenky jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo #2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, 739 470 291, smolka@kzvalmez.cz

 

Caveman Valmez