Do M-klubu na metal: Fallcie, Titanic i Asgard

Do M-klubu na metal: Fallcie, Titanic i Asgard

V M-klubu se po letní pauze rozjíždí také metalová scéna. A v září hned dvěma koncerty. V pátek 21. Přijede ruská sestava Fallcie, která vznikla z rozpadlé kapely Nu-Nation, tu doplní poláci Ninja Syndrom. Necelý týden na to připluje Titanic a s sebou přiveze black metalové Asgardy ve středu 27. Vstupenky na oba koncerty jsou již v předprodeji.

V době kdy byl avizován podzimní koncert kapely Nu-Nation, které se meziříčský M-klub zalíbil a kterou zde místní fanoušci skvěle přijali, ještě nikdo netušil, že ji čeká jedna zásadní změna. A to samotného názvu z Nu-Nation na Fallcie. Fanoušci tedy s klidem mohou vyrazit na koncert Fallcie, neboť nebudou ochuzeni ani o repertoár již zaniklé formace. A proč ta změna? Kapela ke stávajícím členům přibrala ženský element v podobě talentované zpěvačky Daryi Platovové.

Společně s Fallcie vystoupí na tomto mezinárodním koncertě pětičlenná polská kapela Ninja Syndrom. Ta ve Valmezu zahájí své letošní Evropské turné a poprvé zde představí svou kombinaci metaforu, rapíru a djentu. Je tedy na co se těšit.

M-klub nenechá metalové fanoušky oddechnout. O necelý týden později zde totiž zamíří brněnská heavymetalová legenda Titanic. Ta na české hudební scéně působí už více než třicet let a návštěvníci se mohou těšit na největší pecky kapely. Doprovod Titanicu bude dělat další brněnská smečka a to Asgard. Tato brněnská blacková stálice letos slaví třicítku na svém metalovém krku a rovnou vydáním nového alba Una Maquina Infernale, které vychází právě v září. A tak nové skladby určitě zazní také ve Valašském Meziříčí.

Vstupenky na oba zářijové koncerty jsou stále v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)