Do M-klubu míří The Anatomy of Frank, post-popový kvartet z Ameriky

Do M-klubu míří The Anatomy of Frank, post-popový kvartet z Ameriky

Jediný koncert odehraje americká post-popová parta The Anatomy of Frank v České republice, a to v meziříčském M-klubu. V loňském roce skupina oznámila, že nahrají album na každém z kontinentů a 9. října vychází první kompilace nazvaná North America. A přímo z výroby přivezou album tuto desku v úterý 20. října do Valašského Meziříčí.

The Anatomy of Frank jsou na hudební scéně poměrně mladou kapelou. Dohromady se dali teprve před čtyřmi lety ve státě Virginia a na debutové album nazvané Pangaea nechali posluchače čekat další dva roky. Projeli téměř celou Severní Ameriku a záhy oznámili, že nahrají desku na každém z kontinentů a celý proces se uskuteční také tam. Což dosud žádná kapela neudělala. První album z plánované kompilace nese název North America a vychází 9. října.

Většina skladeb na novinkovém albu je inspirována jejich čtyři měsíce trvajícím turné po Severní Americe. Témata kloubí dětské vzpomínky, touhu po sněhu, životy lidí ze vzdálených koutů i bolestivé vzpomínky na rozchody skrze nádhernou samotu amerického území. Jednoduše řečeno vytváří hudbu, která posluchačům zůstane dlouho vrytá do paměti, aniž by je přivedla k šílenství.

Kyla Woolarda, zpěváka a kytaristu skupiny mohli posluchači v České republice slyšet a vidět letos na jaře, kdy zde jako předskokan koncertoval s islandskou skupinou Árstíðir. Tentokrát se ale vrací v plné síle s kolegy Erikem Larsenem a jeho elektrickou kytarou, Jimmym  Bullisem na klávesy, Maxwellem Bollingerem za bicími a Jonasem Creasonem u bassové kytary.

Rozsáhlé evropské turné propagující desku North America odstartují The Anatomy of Frank v polovině října v německém Mainzu. Vstupenky na Český koncert jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)