Divadelní předplatné nabídne hru Benjamina Kurase

Divadelní předplatné nabídne hru Benjamina Kurase

Divadelní předplatné S-klubu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí pokračuje v novém roce svižnou komedií zlínského rodáka Benjamina Kurase s názvem Nikdy nekončí, která byla oceněná diváckou cenou Aplaus v kategorii Nejlepší inscenaci sezóny 2013/14. Představení se uskuteční ve středu 3. února od 19 hodin a doprodej vstupenek již běží.

Inscenaci Nikdy nekončí přiveze do Valašského Meziříčí Městské divadlo ve Zlíně, které hru nastudovalo před dvěma lety. Zlínský rodák, esejista, novinář a spisovatel Benjamin Kuras napsal hru v roce 1982, více než deset let poté, co jej okolnosti donutily emigrovat do Londýna, kdy všem ilegálním imigrantům mohly na návštěvu přijet matky. Jak sám říká, neznal žádného, který by se z toho nervově nezhroutil, ale on se dokázal vyléčit tím, že z toho udělal komedii.

Inscenace tak popisuje život Dannyho, který emigroval do Anglie a pomýšlí na svatbu s přítelkyní Daliou. Po šestnáctileté odluce ho však přijíždí z Československa navštívit matka a vše rozvrátí. Režie se ujala studentka JAMU Zuzana Patráková, roli svérázné a neoblomné matky se zhostila Milena Marcilisová a syna ztvárňuje Gustav Řezníček. Původně byla hra uvedena v cyklu inscenovaných čtení ve zlínském divadle. Díky velkému diváckému úspěchu se ji ale vedení divadla rozhodlo zařadit na stálý repertoár a nyní ji má možnost shlédnout také meziříčské publikum.

Vstupenky v doprodeji jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Poté také na místě před představením.

 

 

 

(smo#2015)