Děti se vydají s kovářem Mikešem do světa

Děti se vydají s kovářem Mikešem do světa

V Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí začíná pohádkové předplatné Sedmikráska. V sobotu 6. října se mohou všechny děti těšit na pohádku podle klasického příběhu Boženy Němcové O statečném kováři Mikešovi, kterou od čtvrté hodiny odpolední uvede ve velkém sále Divadlo Za2 Příbram.

Pohádky od pradávna vyprávějí poutavé příběhy o lásce, o lidské statečnosti a slabosti, o věčném boji dobra se zlem. A přesně takové je i vyprávění O statečném kováři Mikešovi členů Divadla Za2 z Příbrami

Autor Libor Jeník, který už v minulosti připravil divadelní pohádky Krysáci a ztracený Ludvík nebo Čtyřlístek v pohádce a další, děti tentokrát zavede do pohádky podle klasického příběhu paní Boženy Němcové Neohrožený Mikeš.

Mikeš je kovářský synek, který se vydá do světa na zkušenou. Cestou se k němu připojí silák Matěj a společně se rozhodnou najít dvě královské dcery, které už měsíce nikdo nespatřil. Pokud se jim to má podařit, budou muset překonat množství nástrah a pokušení. Přijďte jim v jejich putování držet palce, nudit se určitě nebudete. Mikeš s Matějem, vousatá babice, pan král, princezny, Dračí pán a spousta dalších postav spolu s krásnými písničkami vám k tomu nedají čas.

Vstupenky na pohádku jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)