Dámské dechové kvinteto zahraje v Kázetku

Dámské dechové kvinteto zahraje v Kázetku

Do Valašského Meziříčí míří dámské dechové kvinteto Kalabis Quintet složené ze studentek pražské Akademie múzických umění. V rámci Koncertního předplatného zahrají ve čtvrtek 21. února od sedmé hodiny večerní.

Před sedmi lety založily pod pedagogickým vedením Štěpána Koutníka studentky pražské Akademie múzických umění dechové kvinteto kalabas Quintet. Soubor hraje v současné době ve složení Zuzana Bandúrová (flétna), Jarmila Vávrová (hoboj), Anna Sysová (klarinet), Kateřina Kmínková (fagot) a Adéla Triebeneklová (lesní roh). V srpnu 2014 se dámy zúčastnily  mezinárodních interpretačních kurzů v rakouském Semmeringu, na nichž získaly Cenu Viktora Kalabise a cenu za nejlepší provedení skladby soudobého českého autora.

V souvislosti s tím uvedlo kvinteto v rámci slavnostního koncertu ve vídeňském sídle ORF s úspěchem skladbu Iši Krejčího. Mezi další významné úspěchy souboru patří 1. cena na Mezinárodní soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě (2014) a 3. cena na 8. ročníku mezinárodní soutěže dechových kvintet v Marseille Concours International de Quintette à vent, která se uskutečnila v únoru 2015. Na podzim 2017 Kalabis Quintet vystoupil v rámci koncertního cyklu skladatelského sdružení Konvergence, kde uvedl premiéru skladby Landscape: Hypnotic Pulsation Tomáše Pálky.

Koncert z Listiny mladých umělců se uskuteční v rámci Koncertního předplatného. Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)