City Folklore by SASANCA

City Folklore by SASANCA

Ostravské výtvarnice pracující převážně s externím prostorem vystaví své malby a tisky v Galerii Sýpka. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost shlédnout díla převážně streetartové umělkyně, která na galerijní půdě působí jen zřídka.

 

Pod pseudonymem Sasanca tvoří ostravská malířka a ilustrátorka Petra Gherbetz. Studovala v Ateliéru malby u Ivana Titora na Ostravské univerzitě v Ostravě.  Za sebou má řadu skupinových i samostatných výstav, přesto je její tvorba úzce spjata s exteriérem než galerijním prostorem.  Fascinována ryzím folklorem, ovlivněna streetartem, pop-surrealismem, sci-fi, dálným východem, komiksem a graffiti vytváří kompozice organických tvarů snového světa, oddávající se však čistě lidským činnostem. Tendence hledání syntéz zdánlivých nesourodých prvků se projevuje v jejích malířských počinech. Jak sama uvádí: „Ráda vytvářím to svoje. Pro díla, která takhle spontánně vznikají na ulicích a jinde mimo galerijní prostor, mám své označení – city folklore. To je v mém pojetí nejvýstižnější název pro to, co dělám a jak to vnímám.“  V loňském roce se do povědomí výtvarného světa mimo svých četných výstav dostala díky ilustrátorskému klání Secret Wars, kde se prokreslila až do finále. Věnuje se rovněž textilní tvorbě. Založila alternativní fashion label Charaktera a v současné době také spolupracuje jako scénáristka s Českou televizí.

Vernisáž se uskuteční na II. nádvoří zámku Žerotínů v 19.00 hod. V průběhu dne a vernisáže budou mít návštěvníci možnost shlédnout samotnou autorku při tvorbě. DJ Uxen /Dig Deeper z Ostravy tuto akci podpoří svou hudební produkcí. Výstava v Galerii Sýpka potrvá až do 18. října 2013.