Cimenti slaví rockových pětadvacet!

Cimenti slaví rockových pětadvacet!

Známá hardrocková kapela Ciment slaví pětadvacet let působení na Valašské hudební scéně. A jak se patří, je třeba to řádně oslavit. Valašskomeziříčský M-klub připravil pro fanoušky narozeninový koncert, který se uskuteční v sobotu 10. listopadu od 20.00 hodin.

Hardrockové uskupení vzniklo v březnu roku 1987 sloučením členů vsetínské Skupiny z Luhu a valašskomeziříčské formace Bazar blues. Na Rockfestu 88 získala kapela České uznání kritiků. Předskakovali legendárním Jethro Tull na jejich ostravském koncertu nebo Uriah Heep. Za svou kariéru vydali tři alba. První v roce 1992, druhé po patnácti letech v roce 2007 a třetí minulý rok s názvem Soukromý odzemek, které vydala firma Indies Happy Trails Records. Muzikanti častokrát vystupovali na multižánrovém festivalu Valašský špalíček a mnoha dalších akcí nejen po celém Valašsku. S několika personálními obměnami se členové ustálili na aktuálním složení Petr Zezulka, Mojmír Hurský, Pavel Hynek a Marek Heinrich. Nejen, že se bude slavit čtvrtstoletí kapely, ale také kulaté výročí zpěváka Petra Zezulky. Na koncertu nejsou vyloučena žádná překvapení. Možná se dočkáme i několika návratů v podání bývalých členů skupiny.

Předprodej vstupenek na narozeninový koncert probíhá v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na internetových stránkách M-klubu.

(smo)