Český písničkář Pavel Dobeš přijede do Valašského Meziříčí

Český písničkář Pavel Dobeš přijede do Valašského Meziříčí

Kulturní léto je v plném proudu. Ve čtvrtek 14. srpna se rozezní od šesté hodiny odpolední v příjemném prostředí meziříčského Amfiteátru kytara a zpěv českého písničkáře, textaře a skladatele v jedné osobě Pavla Dobeše. Jeho písně jsou nenapodobitelné a jedinečné, nepostrádají humor ani nadsázku. Pavel Dobeš je stálicí na české folkové scéně už od osmdesátých let. Stále mu to zpívá, stále má nové nápady, proto si nenechte ujít tento příjemný hudební zážitek. Koncert je opět zdarma.

Legendární písničkář původem z Frýdku-Místku začínal v  šedesátých letech s ostravským big beatem. Postupně se jeho zájem soustředil na country a folkovou hudbu, koncertoval se skupinou B-Komplex a později Minimum, hrál na dvanáctistrunnou kytaru a ta mu zůstala dodnes. Na počátku osmdesátých let začíná skládat své první folkové písně. Jedna z prvních písniček Jarmila se stala jeho největším hitem a také jeho nejhranější písničkou.  Velmi úspěšné první samostatné vystoupení před větším publikem, zažil Pavel Dobeš v roce 1983 na Folkovém Kolotoči v Ostravě. Pavel Dobeš klade důraz na vlastní tvorbu a interpretaci za doprovodu akustické kytary. Jeho styl folku je převážně svázaný s Ostravou. Líbí se mu drsná a otevřená mentalita zdejších lidí, což je slyšet i z jeho písní. Jeho hudba nebývá složitá, ale texty má naprosto jedinečné. Severomoravský zpěvák v osmdesátých letech vyzvedl vysmívanou ostravštinu a vytvořil z ní módní vlnu, na které se sám veze už více než čtvrt století. Současně je jedním z mála folkových zpěváků, jehož písničky z předrevolučních let si ponechaly platnost do dnešních dnů.

Oblíbený folkový zpěvákzazpívá návštěvníkům svoje nejznámější písně jako Jarmila, Zpátky do trenek nebo Zum zum zum a jiné. Koncert se koná ve Valašském Meziříčí ve čtvrtek v 18 hodin v Amfiteátru parku zámku Kinských. Pavel Dobeš jistě potěší všechnysvépříznivce. V případě špatného počasí se koncert přesune do velkého sálu Kulturního zařízení. Případný přesun bude oznámen v den konání akce v dopoledních hodinách.

 

(rb)