Česká death metalová legenda Hypnos míří do Valmezu

Česká death metalová legenda Hypnos míří do Valmezu

Fanoušci metalu zažijí koncem listopadu opravdový svátek. Do meziříčského M-klubu totiž míří death metalová kapela Hypnos. Jako hosté se představí formace Bad Face z Uherského Hradiště a novojičínští Blood Manacle. Koncert se uskuteční v sobotu 23. listopadu od 20 hodin.

Hypnos, jejž založil baskytarista Bruno a bubeník Pegas v roce 1999, se ihned po svém vzniku zařadil mezi přední domácí skupiny tohoto žánru. Díky intenzívnímu koncertování po celé Evropě se dostali až na špičku. Po roce 2005 přerušila kapela na několik let svou činnost, aby se pak v roce 2012 vrátila zpět s albem Heretic Commando/Rise of the New Antikrist. Ani odpočinková pauza však skupině neubrala na žádanosti a hned se stala vyhledávaným koncertním artiklem s nekompromisní death metalovou show.

Support na meziříčském koncertě skupiny Hypnos budou dělat uherskobrodští Bad Face a formace Blood Manacle. Členové Bad Face tvrdí, že jejich hudba citlivě balancuje na hraně mezi metalem a ještě větším metalem. Na svém kontě mají tři desky, zatím poslední z roku 2012 nese název Overload. Letos v říjnu dělali předkapelu kanadským Annihilator ve zlínském Masters of Rock Café. Druhým hostem bude poměrně mladá metalová kapela z Nového Jičína, a to Blood Manacle. V M-klubu nebude koncertovat poprvé. Na svém kontě má EP No Tomorrow z roku 2012, které obsahuje pět skladeb.

Vstupenky na metalový večer jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Hypnos Valmez