Čechomor míří do Valmezu, zahájí zde Kulturní léto

Čechomor míří do Valmezu, zahájí zde Kulturní léto

Do Valašského Meziříčí přijede kapela Čechomor. Ta se téměř třicet let pohybuje na výsluní tuzemské world music a místní fanoušky potěší koncertem v Amfiteátru v parku zámku Kinských v neděli 2. července od devatenácti hodin. Svým koncertem zahájí Valašskomeziříčské kulturní léto 2017. Vstupenky budou v předprodeji k dostání od úterý 18. dubna.

Přesně devětadvacet let brázdí kapela Čechomor českými hudebními vodami. Jejich české a moravské lidovky v originálních folkrockových aranžích nepřestávají chytat za srdce. Autorské úpravy Karla Holase a Franty Černého zní, jako by do naší lidové tvorby patřily od nepaměti. Koncert zahájí letošní Valašskomeziříčské kulturní léto, které po dva letní měsíce nabízí pestrou škálu koncertů a doprovodných programů, jejichž většina je pro návštěvníky konána zdarma. Koncert Čechomorů je ovšem zařazen do kategorie se vstupným. Jako předkapela se na koncertě představí Všichni svatí.

Vstupenky, jejichž předprodej za zvýhodněnou cenu startuje v úterý 18. dubna, jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)