Britští jazzmani na Malé scéně za oponou

Britští jazzmani na Malé scéně za oponou

Malá scéna za oponou přiveze na přelomu ledna a února britské jazzové špičky a vítěze British Jazz Awards. Mladý britský saxofonista Alenxander Bone zahraje v kvartetu ve čtvrtek 25. ledna a o týden později, v pátek 2. února zde v triu vystoupí kytarista Nigel Price. Vstupenky jsou k dostání také v předprodeji.

Teprve dvacetiletý fenomenální altsaxofonista Alexander Bone, vyráží na své první české turné. Vítěz výročních British Jazz Awards v kategorii Vycházející hvězda a vůbec první vítěz BBC Young Musician Jazz Award své moderně laděné jazzové umění s přesahem do popu a fusion představí v kvartetu s českými špičkovými umělci Petrem Benešem na piano, Petrem Dvorským na basu a Markem Urbánkem na bicí. Mimo to je také skvělý klavírista, skladatel, aranžér a producent, který spolupracuje s velkými jmény jazzu a popu jako jsou Garry Barlow, Kylie Minogue, Nile Rogers či Rudimental.

O týden později se na komorním podiu Malé scény další z velikánů ostrovní jazzové scény. Kytarista Nigel Price uchvátí návštěvníky svou hrou proslulou jak nervním bebopovým tepem, tak hlubokou bluesovou citlivostí. Za čtvrt století se propracoval mezi nejuznávanější jazzmany Velké Británie, což potvrzuje mimo jiné vítězství výročních cen British Jazz Awards v kategorii Jazzový kytarista. Mezi vrcholy jeho kariéry patří koncert s Gladys Knight v Royal Albert Hall či nedávné nahrávání alba Van Morrisona „Keep Me Singing". Je pravidelným hostem v legendárním a nejslavnějším londýnském jazzovém klubu Ronnie Scott v Soho a své prozatím poslední album Heads & Tales Volume 2, jež nahrál se svým hammondkovým triem sklidilo mnoho kritických ohlasů. Například Magazín All About Jazz jej nazval pravděpodobně nejdynamičtějším a nejnadanějším kytaristou na současné britské jazzové scéně.

Vstupenky na oba jazzové koncerty jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2018)