Britský písničkář předvede v M-klubu svůj zlatý hlas

Britský písničkář předvede v M-klubu svůj zlatý hlas

Na MySpace profilu má v kolonce své lokace napsáno Velká Británie, přesto už od konce devadesátých let žije v Praze. Nejen díky svému hlasu patří mezi nejnadanější hudebníky, kteří v České republice tvoří. Řeč je o charismatickém zpěváku Jamesu Harriesovi, který se do M-klubu vrací ve středu 2. února.

Námluvy mezi Českou republikou a Harriesem začaly už v devadesátém roce. Tehdy se tu mladý rodák z anglického Manchesteru představil coby saxofonista školní jazzové kapely. Do Prahy se vrátil na sklonku devadesátých let kvůli studiím imunologie. Poznal zde svou manželku a přes La Manche se natrvalo prozatím nevrátil. „Přesto se Harries neomezuje jen na koncertování v Česku. V zahraničí je mnohem známější než u nás. Několik prestižních hudebních časopisů už zpěvákovi složilo poklonu," sdělil produkční M-klubu David Schwager.

Harries ve své méně známé hudební kariéře hrál v jazzových i punkových kapelách po anglických garážích. Hudební rozmanitost se projevuje i na jeho třech dosavadních deskách. „Zatímco druhé album nahrál s jazzovými hudebníky, na třetím se podíleli američtí rockeři. Kromě toho nazpíval vokály pro desku Lenky Dusilové. Jeho píseň Don´t Pinch Me se objevila na soundtracku k filmu Snowboarďáci, k volnému pokračování Rafťáci nahrál do konce písně dvě. Spolupracoval také na hudbě k filmu Bobule," vyjmenoval Schwager. Lukáš Martinek (lum)