Blues slovinského kytaristy Paula Batta Jr. má co říct

Blues slovinského kytaristy Paula Batta Jr. má co říct

Koncertní cyklus Jarní jazz-bluesové dny pokračuje na meziříčské Malé scéně za oponou také v dubnu. Tentokrát se na komorním pódiu představí vynikající slovinský kytarista Paul Batto Jr., a to hned po Velikonocích, v úterý 3. dubna. Koncert začne tradičně v 19.30 hodin. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji a budou také na místě.

Paul Batto Jr. je pro české bluesové posluchače poměrně známým jménem. Již několikrát jej mohli na turné po České republice zastihnout, a to například v duu s pianistou Ondřejem Křížem, či kytaristou Lloydem Spiegelem. Do Valašského Meziříčí přijíždí poprvé a v komorním prostředí Malé scény za oponou se představí v sólové poloze.

Tento slovinský rodák tráví většinu svého času koncertováním po celé Evropě a za svou kariéru si prošel také gospelovou kapelou, vlastním bluesbandem a je hosty jazzových trií. Jeho doménou je ale hlavně nádherně čisté blues, které dokáže prodat jak svou hrou na kytaru, tak svým charismatickým hlasem. Za své citlivé texty, zemitou kytaru a silný vokál si získal uznání publika i kritiků. Na koncertech hraje své vlastní skladby i jazzové a bluesové klasiky.

Vstupenky na meziříčský koncert Paula Batta Jr. jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalme.cz. Na místě pak budou v prodeji hodinu před koncertem.

 

 

(smo#2018)