BLUES NABITÝ VEČER V M-KLUBU

Na začátku nového měsíce, a to hned 2. února, se v M-klubu ve Valašském Meziříčí naladíme na vlnu starého dobrého blues. Odehraje se zde dvojkoncert v podání valašskomeziříčské skupiny BLUES STREET BAND a kopřivnické kapely BLUE SUGAR. Začátek je naplánován na 20.00 hodin.

Nováčci na valmezské hudební scéně Blues Street Band jsou složeni ze samých zkušených muzikantů. Skoro všichni už za sebou mají působení v podobně laděných skupinách. Za mikrofon se postaví Josef Tichánek, který nějakou dobu trávil ve skupinách Argema a Babička nebo také současné Joe Bar Blues street. Z té pochází také kytarista Aleš Kotala nebo Tomáš Borovička, jenž ovládá bicí. Další dva členové, a to kytarista Jiří Potáč a basista Petr Živkovič odskakují z další valašskomeziříčské skupiny. Přesně z rockových Exploit. K završení součtu členů zbývá uvést Petra Kopeckého na trubku a jedinou ženu seskupení, Bohunka Hlaváčovou se svým akordeonem.

Při čtvrtečním koncertu v M-klubu je doplní kopřivnická kapela Blue Sugar, jejíž členové kromě bluesrockových skladeb rádi bezprostředně a bez jakýchkoliv předem daných domluv improvizují, neboli „jamují“. A takové jamování se může někdy značně protáhnout, někdy až za hranice jejich žánru. Tím se z koncertu stává jedinečný zážitek, který se nikdy neopakuje.

 

(smo)