Blue Effect v čele s Radimem Hladíkem se vrací do Valmezu

Blue Effect v čele s Radimem Hladíkem se vrací do Valmezu

Česká rocková legenda Blue Effect v čele s kytaristou Radimem Hladíkem zahraje ve Valašském Meziříčí. Skupina, jež je známá už několik desetiletí díky svému blues rocku, jazz rocku a art rocku přijede do M-klubu ve čtvrtek 25. září. Koncert začne úderem osmé hodiny večerní.

Při premiérovém vystoupení skupiny Blue Effect v listopadu 1968 ji v časopise Pop Music Express přivítal hudební publicista Jan Křtitel větami „Nad beatovým Betlémem září nová hvězda! l pohlédli všichni k hvězdě nad obzorem, spěchali k ní a jí se klaněli. Jas její byl jasně modrý a tak ji pojmenovat se rozhodli Blue Effect.“ A záhy se z nové skupiny stal Objev roku a kapela sezóny. Od té doby prošla mnoha změnami a vystřídali se v ní zpěváci jako Vladimír Mišík, David Koller či Lešek Semelka.

 

blue effect Valmez

 

Kapelu Blue Effect založil uznávaný král elektrické kytary Radim Hladík po rozpadu skupiny Matadors, která byla v té době označována za nejlepší českou rhythm and bluesovou kapelu díky svému tehdejšímu technickému vybavení. Není divu, že je Radim Hladík považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů a že jej Radio Beat v roce 2005 uvedlo do beatové síně slávy v kategorii osobnost. Své jméno si vybudoval různými triky, kterými na vystoupeních vždy udivoval publikum.

V současné době vystupuje s Radimem Hladíkem v Blue Effectu také zpěvák, kytarista a klávesista Honza Křížek z Walk Choc Ice, baskytarista Vojtěch Říha ze skupiny Mindway a na bicí hraje Václav Zima známý mimo jiné také z Walk Chock Ice. Na svém kontě mají pět alb a dalo by se říct, že od roku 2004, kdy se uskutečnila pražská premiéra obnoveného Blue Effectu, jsou členové neustále na koncertní šňůře. Fanoušci mohli vidět kapelu ve Valašském Meziříčí naposledy před dvěma lety, kde vystoupila na festivalu Valašský špalíček. A teď se do Valmezu vrací, aby zde odehrála plnohodnotný koncert svých největších hitů.

Vstupenky na koncert kapely Blue Effect jsou v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí www.kzvalmez.cz.

(smo)