Black metalová noc v M-klubu

Black metalová noc v M-klubu

Dalšího várka temného metalu potěší milovníky tohoto žánru ve valašskomeziříčském M-klubu. Na pátek 15. února se zde připravuje Black metal Night s kapelami Bohemyst, Bloody Obsession a Slečna Analphabet. Začátek je ve 20 hodin a vstupenky k dostání také v předprodeji.

Dva týdny po akci Hardcore in Town se v M-klubu uskuteční další metalový nářez, tentokrát věnován black metalu. Hlavním tahounem bude volyňská kapela Bohemyst, jež je pupeční šňůrou propojená s jihočeskou kapelou Avenger, která však v roce 2017 oslavila a po pětadvaceti letech završila svou existenci. A právě tam kde kapela Avenger skončila, tam nové uskupení Bohemyst začíná a žije dál.

Kapele Bohemyst bude dělat společnost parta Bloody Obsession z Orlové. Jejich old school death metal bude znít ve starších i novějších skladbách z prozatím posledního alba Husaria. A jak sami členové kapely říkají, jedná se momentálně o to nejlepší, co dosud natočili. Hlavní inspiraci pro album brali v husarském díle polského spisovatele Henrika Sienkiewicze. Ten dodal jejich období romantický nádech a zpečetil tak osud celého třetího alba Bloody Obsession. Trio vystupujících završí rožnovská grindová smečka Slečna Anal Phabet svým blackovým zabarvením a pořádným tancem.

Vstupenky na Black metal Night jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)