Beseda i veřejná prezentace knihy v Muzejním a galerijním centru

Beseda i veřejná prezentace knihy v Muzejním a galerijním centru

Konec února bude v Muzejním a galerijním centru v meziříčském zámku Žerotínů patřit veřejné prezentaci publikace věnované obětem II. světové války i besedě s olomouckým malířem Janem Františkem Kovářem, jehož výstava je k vidění v přízemí centra. Začátkem března pak započne výstava sochaře Pavla Drdy.

Úterý 27. února bude ve freskovém sále prvního patra Muzejního a galerijního centra patřit slavnostnímu aktu. Oblastní organizace ČSBS Valašské Meziříčí zde představí publikaci Oběti II. světové války z řad občanů správního okresu VM, jež je vydávána u příležitosti 100. Výročí obnovení Českého státu a zároveň je důstojnou vzpomínkou na osudy našich spoluobčanů, kteří zahynuli v důsledku německé okupace v období 1939–1945. Součástí slavnostního podvečera, který začne v 17.30 hodin, bude také beseda s autory publikace Tomášem Baletkou, PhD. A Mgr, Zdeňkem Pomklou.

Následující den se pozornost zaměří na aktuální výstavu JFK – Obrazy, objekty, smalty, jež se rozprostírá v přízemí jižního křídla zámku Žerotínů. O životě a inspiraci k tvorbě zde bude s návštěvníky besedovat sám její autor malíř a sochař Jan František Kovář. Začátek besedy je v 16 hodin. Výstava, jež je součástí měsíce přátelství alias Chaverutu 2018 a je směřována k tématům židovství, bude v Muzejním a galerijním centru k vidění do 18. března.

Pracovníci centra nedají milovníkům umění spát. Hned druhý březnový den se v druhém výstavním patře uskuteční vernisáž výstavy sochaře Pavla Drdy s názvem Na houpačce. Akademický sochař Pavel Drda letos slaví šedesátiny. Při příležitosti životního jubilea bude k vidění retrospektivní výstava, která představí doposud nejrozsáhlejší průřez sochařovy životní tvorby, jež obsáhne umělcovo dílo v rozpětí téměř pěti desetiletí, a to od školních let po současnost. Začátek vernisáže je v 18 hodin, úvodního slova se ujme Ing. arch. Bohumil Prokop a zahrají kapela Koně a prase a Milan Humplík. Výstava potrvá do 22. dubna.

 

(smo#2018)