Barb Wire Dolls: Objev punkové scény míří do M-klubu

Barb Wire Dolls: Objev punkové scény míří do M-klubu

Fanoušci skvělé punkové hudby by si za žádnou cenu neměli nechat ujít koncert řecké punkové kapely Barb Wire Dolls, jenž své kořeny zapustila v Los Angeles. V rámci European Tour 2013 zavítá právě i do Valašského Meziříčí, kde se v M-klubu představí v pátek 8. listopadu. Jako hosté se vystoupí mostecká skupina Spínací špendlík.

Barb Wire Dolls je mladá, ale od počátku nepřehlédnutelná a velmi nadějná kapela, která se dokázala prosadit na americkém hudebním trhu. Původem jsou z Kréty, kde před pěti lety také vznikli. Jejich prvního počinu Punk the Fussies si všiml známý Dj Rodney Bingenheimer z amerického rádia KROQ. Ten také Barb Wire Dolls pozval koncertovat do USA, kde po několika týdnech prodali vše, co měli. Ustálili se v Los Angeles a rychle se proslavili v okruhu americké punkové scény. Svým projevem zaujali mnoho osobností punkové scény, které je reprezentují jako první řeckou kapelu, jež se naplno prosazuje v Americe. Na vlastní náklady vydali CD Fuck the Pussies a v roce 2012 natočili své prozatím poslední album Slit, které Music+Riot magazíne označil za nejlepší punkrockovou nahrávku od doby, kdy vyšlo album Bleach od Nirvany. V čele Barb Wire Dolls stojí půvabná zpěvačka jménem Isis Queen, která se svým šarmem a nespoutaným pódiovým projevem stará o nezapomenutelný zážitek.

Jako hosté vystoupí punková formace z Mostu s názvem Spínací špendlík. Svou punkovou cestu započali v roce 2001. Nahráli alba Vítej do Mostu, Báječný svět a Dva v jednom, koncertovali skoro po celé republice, ale začátkem září 2013 oznámili konec svého působení. A tak koncert s formací Barb Wire Dolls patří mezi poslední šance vidět tuhle kapelu pospolu.

Vstupenky v předprodeji lze pořídit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Barb Wire Dolls M-klub