Australský kytarový mág Gwyn Ashton zavítá do M-klubu

Australský kytarový mág Gwyn Ashton zavítá do M-klubu

V sobotu 29. března vystoupí v meziříčském M-klubu fenomenální kytarista a miláček evropského bluesového publika Gwyn Ashton, který získal celosvětově několik prestižních ocenění. Koncert Gwyn Ashton Trio začne tradičně ve dvacet hodin.

Gwyn Ashton se narodil ve Walesu, ale přestěhoval se do australského městečka Adelaide. Ve svých dvanácti letech vzal poprvé do ruky kytaru a už od šestnácti hrával v každém ošumělém baru, na různých festivalech či motocyklistických srazech. V osmdesátých letech se přestěhoval do Sydney a s vlastní kapelou křižoval dlouhá léta celý kontinent. Společně s řadou bluesových i rockových hvězd, které podnikaly australská turné, se dělil o pódia klubů a festivalů. Postupem času začal cestovat po celém světě, ať už sám, se svou kapelou či jako předskokan hvězd jako jsou B. B. King, Ray Charles, Johnny Winter, CannedHeat či Status Quo. Postupně se stal miláčkem evropského bluesového publika. V roce 2001 byl časopisem Guitar Part Magazine vyhlášen třetím nejlepším kytaristou na světě, hned po Jeffu Beckovi a Garry Moorovi. Je každoročním účastníkem amerického veletrhu NAMM Show a firemním hráčem značek Fender, National Guitars nebo Dunlop.

Na kontě má několik alb s hostujícími muzikanty jako Kim Wilson (Fabulous Thunderbirds), Robbie Blunt (Robert Plant) nebo Don Airey (Deep Purple, Black Sabbath, Ozzy Osbourne). Na albech se představuje nejen jako výborný zpěvák a hráč na elektrickou kytaru, ale i jako hráč na rezofonickou a akustickou kytaru a baskytaru. Svoje desky si Gwyn Ashton nahrává sám. O mastering a mixáž se poté starají profesionální zvukaři v LA.

Na koncertech vystupuje buďto se svým elektrickým triem, sám nebo v duu s bubeníkem. Často používá různé krabičky, looper a několik druhů kytar například rezofonickou, šesti i dvanáctistrunnou akustickou kytaru či foukací harmoniku. Letošní turné čítá sedmadvacet koncertů, z toho čtyři odehraje na Slovensku. Kapelu tvoří sehraná česká rytmická sekce Lukáš Kytnar na baskytaru a Roman Vícha na bicí.

Vstupenky na australsko-britský bluesrock zeppelinovského střihu, jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo #2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, smolka@kzvalmez.cz, +420 739 470 291

 

Gwyn Ashton Trio M-klub