Atmosféra Islandu v podání Lockerbie

Atmosféra Islandu v podání Lockerbie

M-klub ve Valašském Meziříčí bude v pondělí 22. října hostit vycházející hvězdu islandských kapel jménem Lockerbie, která vyráží na své první evropské turné, v rámci kterého se představí také posluchačům v České republice. Koncert začne v osm hodin večer.

 

Dalo by se říct, že Lockerbie jsou na hudební scéně poměrně noví. Pocházejí z islandského hlavního města Reykjavik a dohromady se tito kluci dali na začátku roku 2008. Záhy se dostali do širšího povědomí islandského publika díky pár vystoupením se známějšími For a Minor Reflection a Soundspell. Hned na jaře téhož roku si však dali roční pauzu, po níž se málem rozpadli. Díky jednomu ze členů, který poslal jejich demo nahrávku do soutěže, se ale vrátili lepší a ucelenější než předtím. To dokazuje také vítězství v této letní soutěži Studia Sýrland/Rás 2.

 

Lockerbie zajímavým způsobem kombinují klasický pop/rock se silnými prvky post-rocku, jenž dohromady vytváří snovou atmosféru Islandu. Jsou známí svými silnými, melodickými až epickými písněmi, kterým nechybí nápadité a poetické texty, jejž prezentují ve svém rodném jazyce. To vše perfektně dokreslují zvukem piána. Začátkem března tohoto roku vydali své debutové album Ólgusjór s deseti skladbami.

 

 

Pondělní koncert v M-klubu bude pro fanoušky dobré hudby lahůdkou, neboť někdy jsou Lockerbie označováni za islandské Coldplay. Lístky na koncert jsou k dostání v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz u události akce.

 

(smo)

 

lockerbie M-klub