Assaf Kehati se vrací do Valašského Meziříčí v rámci dnů přátelství Chaverut

Assaf Kehati se vrací do Valašského Meziříčí v rámci dnů přátelství Chaverut

Jazzový kytarista světové třídy Assaf Kehati se po dvou letech vrací na pódium Malé scény za oponou, kde v neděli 6. března zahraje společně s místními hudebníky v rámci 12. ročníku série programů věnovaných Izraeli Chaverut – přátelství 2016. Hostem koncertu bude domácí skupina Deep-M-Ocean, začátek je v půl osmé a vstupenky jsou v předprodeji.

Jazzový kytarista Assaf Kehati zavítá do Valašského Meziříčí na exkluzivní koncert po dvou letech od prvního vystoupení na Malé scéně za oponou.  Původem izraelský hudebník přesídlil v roce 2007 do Spojených států, po té, co doma vystudoval jazz na prestižní škole Rimon School of Jazz and Contemporary Music.  K samotnému jazzu se sice dostal dost pozdě, až v devatenácti, ale už jako student ve své zemi vítězil v žánrových soutěžích a zahrál si na velkých akcích, jako byl Tel Aviv Jazz Festival, Machtesh Ramon Jazz Festival, či na Israel Festival v Jeruzalémě.

Assaf Kehati jako sideman účinkoval v řadě projektů a vydal také tři vlastní alba, dobře hodnocená hudebními novináři i publikem. Deska A View From My Window (Výhled z mého okna) vyšla v roce 2010, druhá Flowers and Other Stories  (Květiny a jiné příběhy) v roce 2011 a nejnovější počin Naked (Obnažený) spatřil světlo světa roku 2014. Ke komponování ho inspiruje všechno možné, od pohledu z pavlače na zasněžený Fenway park i světský a pomalý, leč spokojený život hlemýždě. Dokáže zhudebnit příběh dívky hledající lásku za oceánem, nebo ilustrovat svou hudbou události mezinárodního charakteru. Koncertní repertoár Assafa Kehatiho tvoří vlastní skladby i osobité úpravy jazzových standardů, které posluchačům pomáhají v orientaci.

V březnu vystoupí v komorním prostředí Malé scény za oponou s kolegy Martinem Gerlou a Petrem Nohavicou z Valašského Meziříčí a jako hosté celé seskupení Deep-M-Ocean v čele s José De La Hozem. Za podporu koncertu děkujeme Velvyslanectví státu Izrael v České republice.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)