Assaf Kehati: jazzman světové třídy na Malé scéně

Assaf Kehati: jazzman světové třídy na Malé scéně

Malá scéna za oponou přiveze do Valašského Meziříčí vynikajícího jazzového kytaristu Assafa Kehatiho. Ten na prknech Kulturního zařízení vystoupí se svým Triem ve složení Assaf Kehati (kytara), Ehud Ettun (baskytara) a Ronen Itzik (bicí) v pondělí 28. dubna od 19.30 hodin.

Izraelský jazzový kytarista Assaf Kehati zavítá na Malou scénu za oponou po své účasti na mezinárodním jazzovém festivalu JazzFestBrno 2014. Vystupuje na předních světových festivalech a klubech. Do Spojených států přijel v roce 2007, po co dostudoval jazz na prestižní izraelské škole Rimon School of Jazz and Contemporary Music. Už na škole získal několik vítězství v místních jazzových soutěžích včetně třetího místa v národní soutěži a zahrál si například na Tel Aviv Jazz Festival, Machtesh Ramon Jazz Festival či na Israel Festival v Jeruzalémě.

Zanedlouho po příjezdu do Bostonu, kde získal stipendium na Konzervatoři New England, se začlenil na místní jazzové scéně. Mimo jiné úspěchy se mu naskytly spolupráce s takovými mistry, jako jsou Ran Blake, George Garzone či legendární bubeníci Victor Lewis a Billy Hart, který se později připojil k jeho triu. Na koncertech propojuje tradiční jazzovou hudbu s vlastními skladbami. Standardní hudba divákům pomáhá nastínit jeho umělecké ztvárnění jazzu, hudební nápady a vize, které poté reflektuje ve svých poutavých originálních kompozicích.

Assaf Kehati nahrál dvě alba inspirována každodenním běžným, ale za to krásným a dobrodružným, životem.  Deska A View From My Window (Výhled z mého okna) vyšla v roce 2010 a druhá Flowers and Other Stories  (Květiny a jiné příběhy) v roce 2011. Ve svých kompozicích dokáže zachytit snad vše od pohledu z pavlače na zasněžený Fenway park, přes světský, ale uspokojující život hlemýždě a dívku hledající lásku za oceánem až po příběhy mezinárodního charakteru.

Za podporu koncertu děkujeme Velvyslanectví státu Izrael v České republice. Vstupenky na meziříčský koncert Assaf Kehati Trio jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

(smo#2014)

Ondřej Smolka, PR Manager Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz

 

Assaf Kehati Trio Valmez