Americký bluesman Jonn Del Toro Richardson završí Kulturní léto

Americký bluesman Jonn Del Toro Richardson završí Kulturní léto

Do České republiky přijíždí na několik exkluzivních koncertů americký bluesový kytarista Jonn Del Toro Richardson, drřitel ceny Blues Music Award. Jedna z jeho pěti tuzemských zastávek bude také ve Valašském Meziříčí, a to ve čtvrtek 30. srpna v Amfiteátru v parku zámku Kinských.

Valašskomeziříčské kulturní léto vyvrcholí v Amfiteátru koncertem amerického bluesmana Jonna Del Tora Richardsona předposlední srpnový den. Držitel prestižní ceny Blues Music Award pochází z hudební rodiny. Jeho babička a její sourozenci se aktivně věnovali mexické hudbě mariachi  a sám Richardson se již v mládí věnoval různým hudebním stylů od soulu, přes rock až po country.

V roce 2005 se už jako bluesový hráč a člen skupiny Blue Mercy Blues Band zúčastnil soutěže International Blues Challenge v Memphisu, kde získal Cenu Alberta Kinga pro nejnadějnějšího bluesového kytaristu soutěže. O dva roky později pak doprovázel Pinetopa Perkinse na albu Last of the Great Mississippi Delta Bluesmen: Live in Dallas, oceněném Grammy.

Dále spolupracoval například s Otisem Taylorem, s Bobem Margolinem, Hubertem Sumlinem, Jamesem Cottonem a dalšími. V roce 2011 vydal společně s Richem DelGrossem album Slips On By, o dva roky později následovalo CD Drivin’ Me Wild s Seanem Carneym. Své první sólové album Tengo Blues vydal Richardson před třemi lety. O dva roky později byl za něj oceněn na Blues Music Award v kategorii Nejlepší debut.

Vstupenky na meziříčský koncert Jonna Del Tora Richardsona pod širým nebem jsou k dostání již nyní v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v prostorách Kulturního zařízení v zámku Žerotínů.

(smo#2018)