AlgoRhythm: Jazzové zjevení od Baltu zakončí jarní koncertní cyklus

Čerstvý letní vánek z baltského Trojměstí zakončí na Malé scéně za oponou letošní ročník koncertního cyklu Jarní jazz-bluesové dny 2018. Polský objev na jazzové scéně, kapela AlgoRhythm, zde zahraje v neděli 13. května od půl osmé večerní.

Bluesová a jazzová hudební scéna u našich severních sousedů je na vysoké úrovni. O tom se mohli meziříčští posluchači přesvědčit již několikrát, ať už v M-klubu nebo přímo na v programu Malé scény za oponou, kde se v posledních letech představili The Flash!, Ida Zalewska & Jakub Płużek, Gruff! Či Szymon Mika. Polské blues nebude chybět ani na blížícím se festivalu Valašský špalíček 2018, kde ve spolupráci s magazínem Twój Blues vznikla nová scéna Antologia polskiego bluesa część 1, jež uvede sedm polských kapel v čele s matadory OldBreakout nebo Natalií Kwiatkowskou.

Zpátky ale k aktuálnímu koncertu jazzového kvintetu AlgoRhythm z Trojměstí Gdaňsk & Gdyně & Sopoty. „Pět umělecky výrazných osobností různého zaměření se spojilo v roce 2013 do hudebního projektu, oscilujícího mezi melancholií a impulzivností, hudební geometrií a spontánní abstrakcí. Jejich hudba je kombinací jejich vlastních skladeb a moderního jazzu,“ přibližuje blížící se koncert Karel Prokeš, dramaturg Malé scény za oponou. Hned od svého počátku získávali Emil Miszk – trubka, Piotr Chęcki – tenor saxofon, Szymon Burnos – piano, Krzysztof Słomkowski – baskytara / kontrabas a Sławek Koryzno – bicí, mnohá ocenění. Mimo jiné se stali laureáty XVI. polské národní přehlídky mladých jazzových a bluesových kapel v Gdyni 2015 a především finalisty European Jazz Contest 2013.

Vstupenky na závěrečný koncert Jarních jazz-bluesových dnů 2018 na Malé scéně za oponou jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách kulturního zařízení www.kvzalmez.cz.

 

(smo#2018)