Alasdair bouch a jeho zpovědní blues

Po prázdninové pauze se nová sezona rozjíždí také na Malé scéně za oponou. Prvním z řady účinkujících, jenž se v průběhu sezony na Malé scéně představí, je britský písničkář Alasdair Bouch v programu s názvem Second-hand Lullabies. Koncert je naplánován na 27. září na osmou hodinu večerní.

Po prosincovém koncertu meziříčské skupiny Docuku, na němž vystoupil Alasdair Bouch jako host se tenhle nadaným zpěvák a skladatel ze Spojeného království, který už pět let žije v Praze vrací zpět do Valašského Meziříčí. V prostorách Malé scény za oponou představí své nejnovější album Second-hand Lullabies. Ve své tvorbě navazuje na anglické písničkářství, jež je stavěné na textu, což ve svých písních potvrzuje. Hlavním hudebním společníkem Alasdaira Bouche je kytara, která podkresluje duchaplné a procítěné texty jeho písní. Prvním autorským počinem britského písničkáře byla deska First Person Singular, jenž vydal v březnu roku 2010. O rok a půl později na něj navazuje již zmiňovaným druhým studiovým albem s názvem Second-hand Lullabies, na kterém posluchačům představuje deset nových skladeb.  

I když prozatím koncertoval pouze ve státech Evropy, tak za sebou má již na300 vystoupení na koncertech či festivalech. Nepochází z žádné rodiny muzikantů, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je jen milovníkem hudby, který pracoval v obchodě s deskami, kde to s penězi nebylo nijak závratné, ale aspoň si přišel na hezkou sbírku nahrávek. Koncerty Alasdaira Bouche jsou skvělým odpočinkem od starostí všedních dnů. Alasdair dokáže s publikem úzce svázat, čímž představení nabírají osobního rázu. O tom jak skvělý je Alasdair hudebník se mohou přijít přesvědčit všichni ti, co milují duchaplné texty a anglické písničkářství.

(smo)