Advent zažijí diváci v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí

Advent zažijí diváci v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí

Do Vánoc ještě zbývá několik týdnů, ale ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí se diváci budou moci ponořit do atmosféry, jenž toto období vyvolává. Divadelní soubor Jana Honsy z Karolinky, zde totiž představí klasiku Jarmily Glazarové, Advent avšak ve vynikající úpravě meziříčského rodáka Martina Františáka, a to ve čtvrtek 1. října od 19.00 hod.

Divadelní soubor Jana Honsy z Karolinky přijede do Valašského Meziříčí se svou aktuální hrou Advent, jež pro soubor na motivy románu Jarmily Glazarové zpracoval Martin Františák. Ten se souborem spolupracuje již řadu let a pod jeho režijní taktovkou karolinští ochotníci sbírají nejedno ocenění. Jinak tomu není ani Adventu, který sice díky pracovní vytíženosti Františák nerežíroval.

Na přehlídce ochotnických divadelních souborů  ve Vsetíně excelovali, čímž postoupili na Národní přehlídku ochotnických divadelních souborů ve Volyni. A zde s cenami nešetřili. Domů si odvezli kromě nominace do Jiráskova Hronova 2015 také dvě ceny za herecký výkon, čestné uznání za herecký výkon a cenu za inscenaci.

Jen tento krátký výčet současných úspěchů Divadelního souboru Jana Honsy svědčí o tom, že představení ve Valašském Meziříčí bude rozhodně stát za to. Vstupenky na představení ve Valašském Meziříčí jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve VM a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)