Skleněné umění Sebastiana Kitzbergera představí Muzejní a galerijní centrum

Skleněné umění Sebastiana Kitzbergera představí Muzejní a galerijní centrum

Muzejní a galerijní centru ve Valašském Meziříčí představí v polovině ledna autorské práce skláře Sebastiana Kitzbergera. Absolvent místní Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské nazval svou aktuální výstavu Skin a její vernisáž se uskuteční ve středu 16. ledna.

Sebastian Kitzberger je mladý umělec, který se věnuje tvorbě skla. Poté co absolvoval uměleckoprůmyslovou školu sklářskou ve Valašském Meziříčí studoval na pražské UMPRUM, pod vedením Ronyho Plesla v Ateliéru skla.

Rukopis Sebastiana Kitzbergera je specifický – do jeho práce se promítají klasické dekorační techniky doplněné moderním tvaroslovím a barevností. Dekorativní broušení je dokonale řemeslně zvládnuté. Preciznost a neobvyklost Sebastianovy práce mu získala několik významným ocenění. Získal Cenu Designblok Talent Card i Junior Glass Match Sanssouci 2011 a také představil na Prague design week, spolu se Štěpánem Smetanou, ručně foukaná a broušená svítidla.

Výstava nazvaná Skin, umístěná v přízemí Muzejního a galerijního centra ve Valašském Meziříčí bude k vidění do 3. března.

(smo#2019)