Kino Svět ve Valašském Meziříčí nabídne záznam Dvořákovy Rusalky

Kino Svět ve Valašském Meziříčí nabídne záznam Dvořákovy Rusalky

Také kino Svět ve Valašském Meziříčí se přidává do skupiny kin, která do svého programu zařadila záznam populární opery Antonína Dvořáka z Metropolitní opery v New Yorku. Projekce v kině Svět se uskuteční ve čtvrtek 30. října od osmnácté hodiny.

Přímý přenos Dvořákovy Rusalky začátkem února letošního roku vytvořil nový rekord v návštěvnosti těchto přenosů a předčil tak na první příčce usazenou Carmen z roku 2010. Rusalka je první českou operou, která byla přenášena živě do kin po celém světě v rámci série The Met: Live in HD. Hlavní roli Rusalky ztvárňuje vynikající zpěvačka Renée Fleming a Ježibabu Dolora Zajick. Obě operní hvězdy mají české kořeny, což nastudování Dvořákovy mistrovské opery jen umocňuje a slavné árii o Měsíčku na nebi hlubokém dává nový rozměr. Newyorské nastudování si pod svá křídla vzal maestro Yannick Nézet-Séguina a režie se ujal Otto Schenk. V roli Prince se představuje tenorista Piotr Beczala.

Délka trvání záznamu je 240 minut včetně dvou přestávek a záznam je uváděn bez českých titulků. Opera je nastudovaná v českém jazyce. Rezervace vstupenek je možná na stránkách kina Svět Valašské Meziříčí www.kino.kzvalmez.cz nebo osobně v pokladně kina jakýkoliv promítací den.

(smo#2014)