Chyba propojuje pohybovou i verbální klaunerii s artistickými prvky

Chyba propojuje pohybovou i verbální klaunerii s artistickými prvky

Existuje určitá pravděpodobnost, že se během představení nestane žádná chyba. Tato věta uvádí představení s názvem Chyba tým kolem Víta Neznala. A 12. ledna budou moci toto představení na pomezí nového cirkusu a pohybového divadla shlédnout také diváci ve Valašském Meziříčí, přesně ve velkém sále Kulturního zařízení.

Nová divadla v M-klubu pokračují v novém roce představením Chyba v režii Víta Neznala. Ve velkém sále budou opět vztyčeny hrazdy a možná zde znovu dorazí také akrobatka Eliška Brtnická, kterou mohli vidět před rokem návštěvníci představení Fejka z dílny Cirkus Mlejn. Brtnickou, případně v alternaci Elišku Kasprzyk doplní Stephanie N’Duhirahe ze Švýcarska, která se také věnuje závěsné akrobacii na laně a hrazdě.

Kořeny v tanečním a pohybovém divadle pak mají mladí performeři Florent Golfier z Francie a Viktor Černický ze Slovenska. Autorem hudby k představení je Matouš Hejl, který například složil hudbu k Zelenkově filmu Ztraceni v Mnichově a scénografie se zhostil Petr Vítek. „Chybování a omyly vnímám jako základní aspekt lidského života, který je navíc v dnešní napjaté a zrychlené době velmi aktuální. Jsme neustále konfrontováni s návody, jak se chyb a omylů vyvarovat, ale přesto jich děláme pořád stejně. Proto nás už od začátku zkoušení zajímalo, co všechno vlastně může divák během představení vyhodnotit jako chybné,“  říká sám režisér Vít Neznal.

Vstupenky na lednové představení Chyba, jež se uskuteční ve velkém sále Kulturního zařízení , jsou v předprodeji k dostání už nyní v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)