Vypsaná fixa potěší fanoušky na meziříčském koncertě novým albem

Vypsaná fixa potěší fanoušky na meziříčském koncertě novým albem

Do meziříčského M-klubu přijíždí známá pardubická kapela Vypsaná fixa, aby zde fanouškům představila své novinkové album Krásný smutný den. Hosty koncertu bude alternativní rock‘n’rollová kapela Dědovy blechy z Vysokého Mýta. Koncert je naplánován na pátek 4. dubna a začne tradičně ve dvacet hodin.

 

Kdo by neznal kapelu, jenž hýbe českou hudební špičkou. I po dvaceti letech hraní na pódiích klubů a festivalů nejen po České republice, dokazuje pardubická kapela Vypsaná fixa, že jí v žádném případě šťáva nedochází. Pánové dokazují, že čas jim přeje a slogan „zrát jako víno“ zde platí bezesporu. Důkazem je i další, v pořadí již sedmé, studiové album s názvem Krásný smutný den, které vyšlo začátkem března.  Vydáním alba kapela zároveň odpálila své jarní turné nazvané Ve vzduchu je jaro.

 

Na nové album se kapela poctivě připravovala již loňský říjen, kdy ve studiu na Sečské přehradě vypilovala písně, které na desce budou. Samotné nahrávání probíhalo začátkem roku v pražském studiu Jámor. „Celé to bude syrovější, naturálnější. Trochu návrat do našich začátků. I možná proto jsme se rozhodli pro producenta Ondru Ježka, který má přesně pro tenhle styl to správné cítění,“ říká zpěvák Márdi. Kapela bude ve studiu ještě týden. Po lehké pauze se vrhne na mix a finální znění. „Chceme být zhruba v půlce února se vším hotoví, protože pak se deska pustí do výroby a my se musíme ještě věnovat přípravám k turné. Těch dvacet let chceme samozřejmě oslavit s našimi fanoušky a jak jinak než deskou a hromadou koncertů,“ pokračuje Márdi. „Bohužel řešíme i problém, který nastal s rozhodnutím našeho basáka Mejna odejít z kapely. Je to pro náš všechny velkej smutek, i když jsme to věděli již dlouho. Mejn s námi nahraje ještě nové album a dokonce nám nafotil i nové promo fotky, ale faktem zůstává, že hledáme náhradu. Což nebude jednoduchý.“

 

 

 

Rok 2014 bude pro fiXu hlavně ve znamení koncertů. Jarní turné vystřídají letní festivaly, kde kapela slibuje i překvapení, ale zatím ho nechce zveřejňovat. Hlavní turné k dvaceti letům kapely pak proběhne na podzim a vyvrcholí předvánočním koncertem ve velkém sále pražské Lucerny.

 

Vstupenky na meziříčský koncert jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení.

 

(smo#2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, 739 470 291, smolka@kzvalmez.cz

 

Vypsaná fixa M-klub