Věhlasní umělci Venyš a Kasík uvedou skladby Antonína Dvořáka

Věhlasní umělci Venyš a Kasík uvedou skladby Antonína Dvořáka

Přímo lahůdku z klasiky připravuje S-klub Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí. Skvělý hudebně literární pořad Dvořákův americký sen zde ve středu 4. října uvedou umělci Irvin Venyš, Martin Kasík a Petra Vondrová za společnosti herce Jana Šťastného. Dvořákovy slavné písně a skladby jeho žáků doplní výňatky z korespondence tzv. Amerických dopisů.

Programů směřujících ke klasické hudbě konaných mimo Koncertní předplatné nebývá v průběhu roku v programu tolik. Podzimní část sezóny tak zpestří hudebně literární pořad Dvořákův americký sen, který bravurně zpracovává téma pobytu Antonína Dvořáka v Americe. Přibližuje jeho tvorbu a vzpomínky na rodnou zem, po níž se mu v cizině velmi stýskalo. V průběhu večera zazní známé Dvořákovy skladby i skladby jeho žáků Willa Mariona Cooka, Rubina Goldmarka a Maurice Arnolda Strothotta z konzervatoře ve Spojených státech.

Za klavír usedne Martin Kasík, jež patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény a je oceňován za tvořivý a poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje náladu okamžiku a proměnlivost nálad. Jeho hudebním partnerem bude klarinetista Irvin Venyš. Venyš svého největšího úspěchu zatím dosáhl na prestižní soutěži Pražské jaro v roce 2008 a spolu s Kasíkem jsou již meziříčskému publiku známí. Pěvecky bude pořad doprovázet mladá talentovaná pěvkyně Petra Vondrová. Ta je laureátkou pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a mimo jiné také držitelkou Ceny Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro či ceny Divadla J. K. Tyla. V rámci své umělecké činnosti spolupracuje s předními českými dirigenty, jako jsou František Drs, Tomáš Brauner a jiní. Večer o mluvené slovo z Dvořákových Amerických dopisů doplní herec Jan Šťastný.

Vstupenky na pořad Dvořákův americký sen jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.Držitelé abonentek na Koncertní předplatné v S-klubu mají po jejím předložení slevu 100 Kč. Vstupenku za 100 Kč si také mohou pořídit členové Klubu seniorů.

 

(smo#2017)