V Muzejním a galerijním centru uvidíte zázraky Jitky Skočkové

V Muzejním a galerijním centru uvidíte zázraky Jitky Skočkové

Další ze série výstav valašskomeziříčských umělců v Muzejním a galerijním centru bude věnována malířce Jitce Skočkové, která svou autorskou výstavu nazvala Zázraky. Výstava bude zahájena ve středu 12. dubna v 18 hodin, kde se úvodního slova ujme Mgr. Kamila Valoušková a hudebního doprovodu Jaromír Kužela. Výstava instalována v přízemí centra potrvá do 14. května.

Malířské dílo Jitky Skočkové je velmi pestré jak barevně, tak tematicky. Odvíjí se od autorčiných prožitků zachycovaných do velmi malebných deníčků přes hloubku jejího života duchovního až po ryze malířské kreace, kterým tvůrčí osobnost prostě neodolá. Tak jako ve snu se pak na jejích plátnech prolínají věci reálně viděné s příběhy, které latentně dlí někde v podvědomí a asociačně zasahují do malířského procesu. Jindy je naopak celé dílo komponováno na základě podstatně hlubší myšlenky či mediace, ale právě díky malířčinu rukopisu a paletě jasných barev si i filozoficky těžká témata ponechávají svěžest a hravost.

K těmto „zázrakům“ pak speciálně pro výstavu ve Valašském Meziříčí vniká další rozměrné komponované dílo, jehož skladba je inspirována geometrickou hříčkou dokonalého čtverce. Po sériích obrazů složených z čtyřiadvaceti či jednadvaceti různě velkých pláten se můžeme těšit na deseti čtvercový obdélník inspirovaný toulkami po zeleném kraji, mezi jehož kopci se nese vůně vřesu a skotu.  

MgA. Jitka Skočková žije a tvoří ve Valašském Meziříčí. Šest let působila v místním Muzeu regionu Valašsko jako kurátorka výstav a sbírkového fondu, od roku 2012 vede ateliér Užité malby na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. Kromě malby a grafiky se autorka věnuje i malbě keramiky pro dílnu Hannes.

K výstavě se uskuteční také doprovodný program v podobě víkendového linorytového workshopu, který se uskuteční 13. – 14. května, vždy od 13.00 do 17.00 hodin. Více informací naleznete na www.magc.cz.

(ber)