Tři slepé myši zahrají v M-klubu společně s ranami těla

Tři slepé myši zahrají v M-klubu společně s ranami těla

Italské kvarteto The Three Blind Mice se vrací po roce do České republiky se zbrusu novým albem Early Morning Scum. Jako by se snad ani do Milána nehodili, jejich mix garage rocku, post punku, blues a country je řadí spíš někam k australsko-berlínské scéně, ke kapelám typu The Gun Club nebo snad ještě lépe do barů ve filmech Quentina Tarantina a Davida Lynche. Na jejich českém turné jim budou dělat společnost vskutku legendární Rány těla. Koncert ve valašskomeziříčském M-klubu je naplánován na tento pátek 8. června od 20.00 hodin.

 

The Three Blind Mice vznikli v Miláně v roce 2009. Od začátku bylo jasné, že tahle skupina do Itálie jen tak nezapadne, ostatně oni sami stále tvrdí, že mají víc koncertů v zahraničí než doma v Itálii. Jejich temná a intenzivní hudba je možná pro Italy moc upřímná, nebezpečná a chytrá. The Three Blind Mice spojují razantní post punkové riffy s naléhavostí bluesových zpěváků, noire atmosférou a jednoznačným smyslem pro hit. Debutové EP ukázalo, že se jejich koncertní nátlak podařilo celkem snadno zaznamenat i na nahrávku, novinka jde v tomhle směru ale ještě mnohem dál. Early Morning Scum je totiž v první řadě obrovsky hitovou kolekcí, samozřejmý taneční rytmus podporovaný břitkými kytarami vyzařuje ohromný potenciál a hlasový projev zpěváka Manuela Scalia je sebevědomý a vtahující. Razantní nálože Asphalt Jungle, Knuckles nebo Golden Spiral Kill doplňují rozvolněná blues a celé album uzavírá povedená verze nesmrtelného šlágru Johna Denvera Leaving On A Jet Plane. The Three Blind Mice jsou ve skvělé formě.

 

Kultovní pražská postpunková formace Rány těla ovlivněná australsko berlínským blues, country, či psychedelickým discem se před časem vrátila v takřka původní sestavě. David Kabzan, Hadji, Hank J. M., Jakub Pegáč Pelnář a Vratislav Placheta. Dekadentní fantomové pražské klubové scény devadesátých let určily osudy mnohých, ve své době byli na české scéně naprosto ojedinělí. Skupina vydala v devadesátých letech jedno řadové album s názvem “Polyester” (Indies Records, 1996) a vystupovala na mnoha domácích i zahraničních klubových a festivalových pódiích (např. festival JAM, předskakování prvnímu pražskému koncertu Boba Dylana, či časté společné koncertování s australsko-berlínskou legendou Once Upon a Time). Všichni členové dnes sice působí v dalších kapelách a projektech (Kill the Dandies!, Stargazer, Green Monster atd.), nicméně čas od času se scházejí na pověstných destruktivních sessions, kde pozvolna připravují materiál na nové album. Po letech opatrných návratů, nedořečených náznaků a vodítek jsou Rány těla konečně naplno zpět. Nové album nabralo sice roční skluz, ale co je to pouhý jeden rok v historii. Takže snad letos na podzim.