Tady Varmez!

Tady Varmez!

Karlovarský filmový festival míří do kin. Ve dnech 3. až 11. července bude v bezmála stovce kin promítnuto šestnáct filmů v rámci unikátní přehlídky Tady Vary ve vašem kině. Na výběr organizačního týmu filmového festivalu se můžete těšit také v kině Valmez ve Valašském Meziříčí. Už nyní je možné si na projekce rezervovat místa, či využít výhodných permanentek.

Přehlídka Tady vary nabídne denně, kromě zahajovacího a zakončovacího dne, ve všech 96 sálech po celé republice dva filmy, které vybralo programové oddělení karlovarského festivalu. „Protože v letošním roce s ohledem na situaci nemohou diváci na festival do Karlových Varů, rozhodli jsme se, že přivezeme alespoň část festivalu za nimi. Je to takové naše poděkování návštěvníkům, hostům a filmovým nadšencům, kteří každoročně vytvářejí ve Varech skvělou festivalovou atmosféru. Těší nás obrovský zájem kinařů a věřím, že se nám společně podaří nabídnout divákům nejen skvělé filmy, ale i kousek tradiční festivalové nálady,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Již nyní je znám přesný program na jednotlivé dny přehlídky. Ten naleznete na výlepových plochách i na stránkách www.kinovalmez.cz.  Do exkluzivního výběru TADY VARY ve vašem kině zařadili dramaturgové výrazné snímky, které zaznamenaly mimořádný ohlas na festivalech od loňského podzimu do letošního Berlinale. Na plátnech budou vůbec poprvé v Evropě uvedeny tři tituly z letošního festivalu Sundance, a to poutavé atmosférické drama Luxor (Egypt / Velká Británie) režisérky Zeiny Durry, tajemstvím obestřený mexický thriller Bez zvláštních znamení debutantky Fernandy Valadez a Tajný agent, originální mix špionážní komedie a observačního dokumentu chilské filmařky Maite Alberdi.

Každý z šestnácti vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik. Bude se promítat vždy v 17 a ve 20 hodin. Představení budou koncipována ve festivalovém duchu, budou doplněna úvody přenášenými do sálu i participací tvůrců prostřednictvím komunikačních kanálů.

Předprodej vstupenek na jednotlivé filmy i speciální permanentky jsou v pokladně kina Valmez i online na webových stránkách k dostání od 10. června 2020.

(smo#2020)