Svou Božskou komedii uvede Insania v M-klubu

Svou Božskou komedii uvede Insania v M-klubu

Originální brněnská skupina Insania, která již sedmadvacet let čeří české rockové vody, vyrazila začátkem roku na turné k novému albu „Zapal dům poraž strom…“ Předposlední zastávkou série koncertů s názvem „Božská komedie Tour 2014“ bude právě valašskomeziříčský M-klub. Zde se představí v sobotu 8. března a společně s nimi vystoupí crossoverová skupina IQ Opice z Kojetína.

Aktuální deskou Zapal dům poraž strom…, jež vyšla v listopadu loňského roku, navazuje Insania na své minulé počiny OUT, Rock’n’Freud či Kult Hyeny, za které posbírala několik ocenění hudebních kritiků i veřejnosti. Také současná deska sklízí skvělé ohlasy nejen za svůj divoký a svobodný rukopis, ale i přitažlivé a nápadité texty. Chlubit se může například dvěma nominacemi Žánrových cen Akademie populární hudby cen Anděl 2013 v kategorii Hard & Heavy a Punk & hard core.

Zajímavostí nového CD/LP je pak unikátní aplikace otevírající okno do zlého světa, která umožňuje dešifrovat skrytý obsah. Ta se stahuje přes QR kód do chytrých telefonů a je použita poprvé  právě v bookletu tohoto alba. Hosty meziříčského koncertu Insanie bude z Kojetína pocházející hudební seskupení nesoucí název IQ Opice, které nedávno uvedlo na trh své debutové album Darwinovy děti, na němž dokazují v každé skladbě sehranost, kterou v celkovém výsledku podtrhují nosnými a zapamatovatelnými melodiemi.

Vstupenky na turné Božská komedie, jenž pojmenovali podle titulní skladby alba, jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo #2014)

 

Insania M-klub