Pro náročné posluchače odmítající mainstream je tady Lanugo

Pro náročné posluchače odmítající mainstream je tady Lanugo

Když Lanugo vydali před šesti lety své debutové album, mluvilo se o senzaci a mnozí čekali, že Lanugo svůj typický nadžánrový pop přetaví pro širší scénu posluchačů. Naštěstí kapela odolala a zůstala věrná kvalitě a o tom se můžou přesvědčit také posluchači ve Valašském Meziříčí, kde Lanugo zahrají v pátek 3. dubna v M-klubu. Společnost jim bude dělat mladá skupina Side Effect.

Sami o sobě říkají, že jsou seskupení hrající moderní pop, jazz a soul s jemnými doteky elektroniky, které v sobě spojují hned několik momentů a trumfů. Převážně autorská tvorba vyniká neotřelými aranžemi a barevností hudebního vyjádření. Koncerty jsou pak výjimečné doslova intimní náladou. Dynamický vokál Markéty Foukalové doprovázejí klavírista Viliam Béreš, kontrabasista Rastislav Uhrík, bubeník Martin Kopřiva, kytarysta Mirek Šmilauer a perkusionista Martin Novák, který navíc ovládá sampler.

V současné době připravuje skupina rozšířenou edici desky Lanugo, 2014, kterou chystají na dvoj-vinylu se čtyřmi novými skladbami. Toto rozšířené vydání uvidí světlo světa právě v dubnu. „Rozhodli jsme se vydat naše poslední album na klasickém dvoj-vinylu, tedy nosiči, který zažívá svou renesanci. Vinyl, jehož zvuk dle mého názoru nebyl nikdy překonán, je pro nás logickým završením snahy dostat mezi posluchače naši hudbu v nejlepší možné zvukové kvalitě a v nadstandardním grafickém zpracování. Mimoto, gramofonová deska je přeci tak nádherná věc“ říká k vydání reedice zpěvačka Markéta Foukalová.

Na dvou-vinylu se mimo jiné objeví i nová, koncertní verze skladby Sára. „Sára je velmi speciální písnička. Dýchá z ní společný duch kapely a chemie nás všech, to je naše největší síla. Ve zkušebně pak vznikla úprava, které jsme se nechtěli vzdát. Vzešla tak přirozeně a čistě. Fanoušci na ní reagují až magicky. Je to bonus pro naše spřízněné duše,“ dodává Markéta Foukalová. Dvojkoncert v meziříčském M-klubu doplní mladá indie kapela Side Effect z Osvětiman.

Vstupenky na jedinečný koncert popové skupiny Lanugo jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)