Picasso! ve Valašském Meziříčí

Picasso! ve Valašském Meziříčí

Středa 8. července bude v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí patřit zahájení výstavy Picasso! K vidění zde bude po celé léto devadesátka známých i neznámých děl Pabla Picassa, jednoho z nejznámějších světových umělců.

Muzejní a galerijní centrum nabídne návštěvníkům výběr díla jednoho z nejznámějších světových umělců, Pabla Picassa. Soubor děl, který se rozprostírá v přízemí zámku Žerotínů, obsahuje okolo devadesáti kusů černobílé a barevné litografie převážně z let 1940–1960. K vidění jsou velice překvapivé minimalistické kresby a také známá kresba Holubice míru, která se stala mírovým symbolem po celém světě. Zajímavé jsou rovněž Picassovy práce z padesátých let, na kterých zachytil svým osobitým, téměř až abstraktním, způsobem pohled do života španělského venkova i velkoměsta. Kolekce pro tuto výstavu byla poskládána ze sbírek několika sběratelů z České republiky.

Výstava je v Muzejním a galerijním centru přístupná do 30. srpna 2020. Ve všední dny, mimo pondělí, je otevřeno od 9 do 17 hodin. O víkendech je přístupná od 13 do 17 hodin. Více na www.magc.cz.

(smo#2020)