Obdarujte své nejbližší vstupenkami na kulturní akce

Obdarujte své nejbližší vstupenkami na kulturní akce

Nejen první čtvrtletí nového roku bude v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí ve znamení velkých akcí. V měsíci únoru zde zavítá v rámci svého turné kapela Škwor, zábavný pořad Partička. Na začátku března pak dorazí slovenští rebelové Horkýže Slíže a jejich krajanka zpěvačka Kristýna i s kapelou. Program ale odkrývá také Folk-blues-beat festival Valašský špalíček 2017. Vstupenky na tyto akce jsou již nyní k dostání v předprodeji.

Po klidnějším startu nového roku bude kulturní sezóna ve Valašském Meziříčí pokračovat na plné obrátky hned v únoru. Populární úderka Škwor představí v sobotu 18. února skladby z nejnovějšího alba Hledání identity v rámci stejnojmenného jarního turné. A do velkého sálu Kulturního zařízení nepřijede sama. O support se postará electronica-nu-metalová kapela Ultima. O dva dny později, v pondělí 20. února, se uskuteční akce z úplně jiného soudku. Vrátí se zde totiž zábavná improvizační show Partička v čele s Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem. Fanoušci tohoto oblíbeného televizního pořadu by si neměli nechat ujít jedinečnou příležitost vidět, jak si konečně někdo dělá srandu ze Suchoše a Geni, konkrétně tedy jejich kolegové Igor Chmela, Ondřej Sokol a Daniel Dangl.

Březen bude v nastoleném tempu pokračovat. Hned první sobotu 4. března totiž hlásí návrat nitranská kapela Horkýže slíže, kteří v roce 2017 oslaví čtvrt století své existence, za které si na Slovensku i v Česku vybudovali velice solidní pozici a vyprodávají koncerty ve všech koutech obou republik. Kromě toho plánují na podzim vydání nového alba a na jaře nový singl s videoklipem. K závěru měsíce pak na stejném místě zazpívá jejich krajanka, zpěvačka Kristína. V úterý 21. března ji ve velkém sále doprovodí její kapela a zazní jak známé a populární hity jako Horehronie, Při oltári či Vsieti ťa mám, tak hlavně novější písně.

A pokud skočíme o tři měsíce do budoucnosti, tak svůj program již zveřejňuje Folk-blues-beat festival Valašský špalíček 2017. Ten bude i ve svém 35. ročníku ve dnech 21. – 24. června pokračovat v úspěšně nastaveném retro stylu a opět se zaměří na hudební legendy 60. let. Z nabitého programu zmíníme alespoň kapelu Framus Five, která přijede zahrát kultovní skladbu Město ER za doprovodu Karlovarského smyčcového orchestru, kapely Energit Luboše Andršta, Synkopy 61, Aktual Milana Knížáka, The Primitives Group s Ivanem Hajnišem či Vladimíra Mišíka s kapelami ETC… a ČDG. Z britských ostrovů přijede Maggie Bell a Pete Brown. Chybět nebudou ani místní kapely Mňága & Žďorp a Cimet, které v roce 2017 oslaví třicáté narozeniny od založení. V předprodeji jsou v současné době nejlevnější vstupenky na výroční dvojkoncert kapel Mňága & Žďorp a Ciment, dvoudenní vstupenka na hlavní festivalový program v pátek 23. a v sobotu 24. 6. 2017 a třídenní vstupenka zahrnující vše výše zmíněné. Ve stádiu posledních příprav je už také zahajovací koncert, který proběhne ve středu 21. června.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)